סידור פרחים

ניתן לקרוא לזה עיצוב פרחים, סידור פרחים, שזירת פרחים, או עיצוב זרים, אנו מדברים כאן על אמנות וידע ביצירת סידורי פרחים באגרטלים ובזרים, הכנת זרים ומילוי זרים.

זרי פרחים מעוצבים ניתנים כיום להשגה במקומות רבים, ממשקי פרחים ועד לתחנות דלק, מרכולים ומשתלות.

העוסק בסידור פרחים חייב שיהיה לו קשר עין יד טוב וכזה שיאפשר לו לשזור את הפרחים בלי לפגוע בהם וכמובן להכיר את התחום על מנת להבדיל בין סוגי הפרחים השונים והצרכים שלהם.

מאז ומתמיד נחשבו זרי פרחים לחלק אינטגרלי מאירועים בתרבות המערבית, ימי הולדת, חתונות, חגיגות ואף ימי אבל ולוויות, הפרחים איתנו מבלי שנשים לב לכך כמעט בכל אירוע ואירוע בחיינו.

קיימים כמה סגנונות לשזירת פרחים, החל מהמסורתיים ועד למודרניים והאומנותיים יותר

לאחר שתבקרו במשק 25 תוכלו או לקבל מאיתנו סידור פרחים מקצועי בהתאם להנחיות שלכם או לרכוש את הפרחים ולשזור בעצמכם.

לחשוב אם ללכת על זר או אגרטל המכיל צבע אחד דומיננטי או על שילוב, במקרים רבים צבע אחד יוצר מראה אלגנטי יותר, אך במידה והחלטתם לשלב מספר סוגי פרחים וצבעים כדי להבין ולדעת אילו סוגים משתלבים זה בזה באופן נכון שמשרה את התחושה הרצויה על המקבל והמתבונן, הצבע הירוק למשל הולך מצויין עם כל שאר הצבעים, מומלץ לתת לו ביטוי…:-)

כאשר אנו משלבים מספר סוגי פרחים באגרטל אחד או באותו זר כדאי שנבין מעט על המשותף והשונה ביניהם, מעט מעבר לשילוב הנעשה רק לפי הפרמטר של הצבע, למשל פרחים יוקרתיים כדאי שישתלבו עם דומים להם, נדירים ויקרים יותר, ניתן להם מקום של כבוד ופרונטליות כמובן.

זר מוצלח יהיה כזה שבו לכל פרח יהיה ביטוי ולא יהיו כאלו ש"ייעלמו" או לא יורגשו, את הירק שאמור למלא ולתת נפח לזר יש לשים בגובה נמוך יותר מאשר את הפרחים, הפרחים עצמם מומלץ מאד שיהיו בגובה אחיד אלא אם מדובר בלילית או שושן צחור.

בהרבה מקרים כשאנו נכנסים למשק פרחים, משתלה או חנות פרחים אנו רוכשים זרים ואגרטלים כמובן מאליו, ולא תמיד נותנים את המחשבה לעומק מעבר ל "האם הזר יפה או לא" לדעתי.

שזירת פרחים זו אומנות וכל זה בעיני הפלוריסטית משדר משהו אחר, אם קיימת בכם הסקרנות וקיים בכם הרצון לדעת – אל תתביישו לשאול ! נשמח להסביר לכם ולהדריך אתכם מה עומד מאחורי השזירה והסידור, ומה נכון לעשות, רכשתם מאיתנו פרחים לאירוע? תשאלו את המוכר-ת מה כדאי לעשות ואיך, נשמח לתת לכם מידע וטיפים רבים מהנסיון הרב שלנו בענף.

סגירת תפריט
0
×
×

עגלת קניות