You are currently viewing עיצוב שולחן חג

עיצוב שולחן חג

כל האוכל כבר מוכן וכל האורחים אישרו הגעה לערב חג? הדבר האחרון שנשאר זה לדאוג לעיצוב שולחן חג. ניתן כאן כמה טיפים מנצחים לעיצוב שולחן, בין אם זה עיצוב שולחן לאירוע, עיצוב שולחן שבת או עיצוב שולחן בופה – תמצאו כאן את כל המידע שאתם צריכים.

דרכים לעיצוב שולחן החג המנצח

כמו שכל מארח טוב יודע, בישול הוא רק חצי מההתעסקות כשמדובר בעריכת ארוחת ערב. אוכל פשוט טעים יותר אם אוכלים אותו מצלחת מעוצבת או משולחן ערוך היטב. זה נשמע מוזר, אבל זה נכון. כולנו אוכלים בחושינו והמראה והתחושה של עריכת השולחן שלכם תורמים להנאה הכללית מהאוכל.

ההתנהלות של ארוחת החג קשורה לאווירה שאתם יוצרים לאורחים שלכם, בין אם זו התאורה והנרות, או אפילו סוג המוסיקה שקבעתם שתתנגן ברקע.

בדיוק בשביל זה אנחנו מביאים לכם את המדריך האולטימטיבי שיעזור לכם בעיצוב השולחן. התיאוריה היא שאם אתה מבין את אופן הסידור הבסיסי: הסכו”ם, הסכינים הנכונות, כלי הזכוכית … תוכל לארגן את סידור השולחן בכל אירוע ובכל סגנון: עיצוב שולחן כפרי, עיצוב שולחן חתונה ואפילו עיצוב שולחן ליום הולדת.

חמישה צעדים פשוטים להצלחה בעיצוב שולחן חג

  • צלחות ארוחת הערב צריכות לשבת במרכז התפאורה. הניחו סכו”ם על השולחן לפי סדר השימוש, החל מבחוץ, כאשר ממשיכים פנימה עם כל מנה.
  • יש למקם את המזלגות משמאל לצלחת, כאשר סכינים מונחות מימין וקצוות הלהב פונים פנימה. כפות מרק צריכות להתמקם מימין לסכינים.
  • יש להניח את ציוד הקינוח, מזלגות וכפיות, מעל הצלחת כשהמזלג פונה ימינה וכפית הקינוח פונה שמאלה.
  • צלחות למנות ראשונות תמיד מונחות משמאל לצלחת המנות העיקריות.
  • יש להציב כלי זכוכית מעל ומשמאל לצלחת ארוחת הערב; כוסות עבור יין אדום, יין לבן ומים.

ברגע שאתה שולט ביסודות הללו, אתה יכול לשדרג את שולחן האוכל שלך בתוספת מספר אביזרים נוספים ומסוגננים.

שום דבר לא אומר “אירוע מיוחד” יותר ממפה לבנה וזוהרת. מפת השולחן צריכה להיות מונחת לפחות 10 ס”מ מתחת לשולחן ולא פחות מ- 15 ס”מ מעל הקרקע. לפני שפורשים את המפה, מומלץ להניח כיסוי שולחן מעל השולחן כדי למנוע שפיכה של אוכל ושתייה או כלים חמים שישאירו עליו סימנים.

פלייסמטים

שים פלייסמטים מול כל כיסא שישמש לארוחת הערב. נסה להשאיר 30 ס”מ בין האורחים לנוחיותם. בחר את סוג הפלייסמט המועדף עלייך, בהתאם לשאר העיצוב של השולחן. חשוב לדאוג שהוא ישתלב במרקם הכולל של השולחן.

כוסות קפה

כוון תמיד את כוס הקפה והצלוחית, יחד עם כף ערבוב מתאימה, כמה סנטימטרים מעל הכלי החיצוני בצד ימין.

מפיות

אין חוקים נוקשים במיוחד כשמדובר במפיות. אם אתה פשוט מקפל מפית לשניים ואז מניח אותה משמאל לצלחת, מתחת למזלגות, זה בסדר לחלוטין. עבור מפיות יותר מעוצבות בקיפול, מרכז צלחת ארוחת הערב הוא המיקום המתאים. מפיות נייר איכותיות יותר מקובלות על מפית פשוטה, כאשר פשתן וכותנה הם הבחירה המפוארת ביותר עבור ארוחות רשמיות. בבופה ניתן לעטוף את הסכו”ם במפית.

העירית הגדולה

זהו צמח גבוה וזקוף שהעלים שלו מרוכזים כמו שושנה וגבעולו ללא עלים עם תפרחת מסועפת. ניתן למצוא את העירית בכל אזורי הארץ ובעונת החורף כאשר השורשים שלו דקים ולבנים ניתן לאכול אותם. הוא מוזכר במקורות בשם יבלית ובעבר נהגו לאכול את אבקת השורש הקלויה שלו והשתמשו בה לצרכים רפואיים כמו הסרת יבלות, טיפול בצהבת, בכפות רגליים סדוקות ובפטריות. בנוסף, כאשר ממתיקים את השורשים בדבש ניתן לשתות זאת כדי למנוע גזים וסתם להנאה. כמו כן, מהשורש שלה מכינים דבק לסוליות נעליים ובעבר הדבק שימש כחומר אטימה לכדי יין. בעלי חיים אינם אוהבים לאכול את העירית מכיוון שהיא מפרישה חומרים הרעילים עבורם, למעט הפשפשים. לסיכום, ניתן למצוא אותה בעיקר באזור הים תיכוני, במעלה החרמון, במדבר יהודה ובנגב.

צלחת של לחם וחמאה

יש להציב את הצלחת העגולה הקטנה הזו כ -10 ס”מ מעל המזלגות. הניחו סכין חמאה קטנה בצורה אופקית מעל הצלחת, זאת כאשר הלהב פונה שמאלה.

סכו”ם נוסף

יש הרבה כלי אכילה מקצועיים לתפריטים אקזוטיים יותר – מזלגות לצדפות או לובסטרים, מלקחי שבלול וסכיני דגים או סטייקים. ניתן להוסיף אותם לעריכת השולחן אם אתם מתכננים להגיש משהו שדורש אחד מסוגי הסכו”ם הללו. רק זכרו למקם אותם לפי סדר השימוש ולא תוכלו לטעות.

אביזרים

החלק המהנה באמת של עריכת שולחן הוא אביזרים נוספים! ניתן להוסיף נרות, פרחים, קישוטים הקשור לחג הנחגג, כדי להרכיב שולחן למגוון שלם של אירועים. הגדרת לוח הצבעים היא דרך טובה להתחיל, ואז אתה יכול לבנות אוסף של תוספות קטנות שיגרמו לשולחן לזרוח. התמקד בפרטים הקטנים כמו קשירת הסכו”ם לצרור עם סרט או חוט כדי ליצור מוקד על הצלחות.

כל העצות שנתנו כאן יעזרו לך בוודאות בעיצוב שולחן לראש השנה 2020 או לכל חג אחר!

למידע נוסף: הצעות לסטיילינג שולחן בחג

כתיבת תגובה